Zdrowie Kobiety w ujęciu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej – Bożena Olszowska

Zapraszamy na spotkanie poświęcone zdrowiu Kobiety, zajęcia są dla wszystkich niekoniecznie znających medycynę chińską:)

W Tradycyjnej Medycynie Chińskiej fizjologia Kobiety  jest ściśle związana z Krwią i z Wątrobą. Według taoistycznych podstaw medycyny chińskiej wszystkie zjawiska zachodzące w naturze, a zatem i w organizmie człowieka można wyjaśnić przy pomocy teorii Yin i Yang. Teoria ta wyjaśnia wszystkie występujące we wszechświecie i w ciele człowieka  zjawiska poprzez dwie z jednej strony przeciwstawne, a z drugiej uzupełniające się jakości, siły, które znajdują się w nieustannym procesie przemiany. Aspekt Yin jest związany z materią, substancją, a Yang z energią. Kobiety przynależą bardziej do Yin, a mężczyźni do Yang. Krew także należy do aspektu Yin ciała – jest zatem szczególnie związana z kobiecością. Dodatkowo jej comiesięczna utrata sprawia, że odbudowa i prawidłowa ilość krwi jest bardzo istotna w fizjologii kobiet.

Z kolei bardzo ważna rola Wątroby w fizjologii kobiet wynika z jej dwóch głównych funkcji według medycyny chińskiej: przechowywania Krwi i zapewnienia swobodnego przepływu Qi (energii) w organizmie. W medycynie chińskiej narządy są postrzegane szerzej niż w zachodniej medycynie. Tak więc wątroba to znany nam z anatomii narząd, ale także jego meridian, czyli kanał energetyczny i funkcje jakie spełnia w organizmie.

Krew jest dla Kobiet nie tylko podstawą miesiączki, lecz także podstawą ich płodności, poczęcia, ciąży, porodu…a także urody.

Program Kursu:

 1. Fazy rozwoju w życiu kobiety
 2. Fizjologia kobiety
 3. Powstawanie Qi, Krwi, Cennych Płynów i Esencji w Ciele kobiety
 4. Fizjologia i patologia narządów wewnętrznych
 5. Sieć kanałów i Meridianów
 6. Cykl miesięczny: fizjologia miesiączki, przyczyny, mechanizmy i zapobieganie zaburzeniom miesiączkowym,
 7. Mechanizmy chorobowe różnych okresów życia kobiety
 8. Wspieranie płodności kobiety
 9. Poczęcie
 10. Ciąża
 11. Połóg i laktacja
 12. Menopauza
 13. Ruch, dieta i emocje w życiu kobiety

Kurs obejmuje zalecenia dietetyczne, ziołowe i akupunkturowe dla poszczególnych patologii.

 

Prowadząca – Bożena Olszowska

Naturoterapeuta, dietoterapeuta, terapeuta Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Absolwentka Studium Edukacji Ekologicznej na kierunku: Terapie Naturalne (2007), Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska (2002) oraz Akademii Akupunktury Compleo w Katowicach.

Jest wykładowcą w Międzynarodowej Szkole Akupunktury klasycznej ACUART, Wielkopolskiej Szkole Akupunktury w Poznaniu, prowadzi autorskie kursy w ProHumane we Wrocławiu z dietetyki chińskiej, akupresury, ziołolecznictwa zachodniego według TCM oraz diagnozy z twarzy. Uzyskała tytuł Mistrza Naturoterapii.

Promuje wiedzę i umiejętności umożliwiające odbudowanie poczucia wpływu na własne zdrowie i zdrowie najbliższych. Uczy jak obserwować i rozumieć swój organizm i jak praktycznie stosować poznaną wiedzę.

Więcej na stronie http://www.naturoterapie.com.pl/rdy_team/bozena-olszowska/

 

Czas: 7-8.01.2023  sobota 10.00-17.00 / niedziela 9.00-15.30
Koszt:  480 zł. / 520 zł. (niższa kwota przy rezerwacji do 15.12.2022)
Rezerwacji dokonujemy przez wpłatę na konto 200 zł. z dopiskiem Zdrowie

Nr konta: 75 1090 1476 0000 0001 1099 6430 Beata Eckert (prosimy o potwierdzenie wpłaty mailowo lub telefonicznie)

Ilość miejsc ograniczona, o rezerwacji decyduje kolejność wpłat.


Termin
7-8 stycznia 2023

Kontakt
Strefa
info@strefarytmow.pl
+48 664027646

Miejsce
Time Creator Studio


Wczytuję mapę...