5Rytmów®

Energia porusza się falami. Fale poruszają się wzorami. Wzory poruszają się rytmami. Istota ludzka jest właśnie tym, energią, falami, wzorami, rytmami. Niczym więcej. Niczym mniej. Tańcem.

Gabrielle Roth

 

Taniec 5Rytmów® według Gabrielle Roth to prosta, skuteczna i uzdrawiająca forma ruchu prowadząca do odkrycia swojego własnego, niepowtarzalnego tańca.

Ta praktyka jest dla każdego bez względu na wiek, kondycję fizyczną czy wcześniejsze doświadczenie. Nie uczymy się żadnych kroków, nie naśladujemy innych, nie ma niczego co robimy dobrze czy źle. W rytm różnorodnej muzyki, czasami w ciszy poruszamy się przez poszczególne rytmy.

Każdy z rytmów ma inną jakość ruchu i energii. Tańczone razem tworzą energetyczną Falę (Wave) – medytację w ruchu.

Flowing to kobieca, łagodna jakość, miękkie niekończące się ruchy, to podążanie za stopami i szukanie kontaktu z ziemią, z korzeniami

Staccato to męska, ognista energia, to wyrażanie siebie, to jasne zdecydowane ruchy, to stawianie granic, to połączenie z rytmem twojego bijącego serca

Chaos to rytm odpuszczenia kontroli, poddania się, puszczenia tego co niepotrzebne. To chaotyczne, nieprzewidywalne ruchy. To fuzja żeńskiej i męskiej energii

Liryka to twój autentyczny ruch, to taniec duszy. Jeśli pozwolisz na zrzucenie tego co obciążało poczujesz lekkość, wolność, swobodę. Pojawia się przestrzeń na coś nowego

Stillnes to cicha pustka, powolne ruchy oddechu, to połączenie z twoją wewnętrzną ciszą, to jedność ze wszystkim wokół.

Praktykując taniec 5Rytmów® pogłębiamy kontakt ze swoim ciałem, odnajdujemy swoją intuicję, źródło mocy, świętości, kreatywności, żywotności i radości. Mamy szansę odnaleźć zagubione, zapomniane części siebie, możemy połączyć się ze swoją tajemnicą, swoją prawdą, swoją pierwotna mądrością. Zintegrować wszystkie części siebie.

Uczymy się ugruntowania, bycia bardziej elastycznym i płynnym w ciele, w życiu. Otwieramy swoje serca na siebie, na innych. Harmonizujemy Ciało, Umysł, Dusze i Ducha. Przebudzamy się ku naturze otaczającego nas świata.

Spotkanie z 5Rytmami może być chwilą, na którą potajemnie czekałeś, wyzwaniem polegającym na spotkaniu z naturą Twojego istnienia.

Więcej na stronie www.5rhythms.com