5Rytmów, Gyrokinesis i Jesienny Makrobiotyczny Detoks z Beatą Eckert i Olą Kos

„Bądź jak drzewo i pozwól martwym liściom opadać.” RUMI

Zapraszamy Was do Centrum Makrobiotycznego Akama na weekendowe warsztaty na których połączymy uzdrawiający ruch i pracę z ciałem z lekką makrobiotyczną dietą i nauką przygotowywania posiłków wg naturalnych cykli przyrody (5 Przemian).

Taki czas dla Ciała i Ducha, gdzie oprócz praktycznych umiejętności planujemy przestrzeń na relaks i wspólne Bycie. W kręgu, na sali, przy piecu, przy stole, w ogrodzie, w lesie…

Od piątku do niedzieli:

– spotkamy się w kręgu
– pozwolimy ciału na swobodny uwalniający ruch podążając za mapą 5 rytmów
-poznamy unikalną metodę pracy z ciałem – gyrokinesis
– będziemy relaksować się przy dźwiękach gongów i instrumentów etnicznych
– nauczymy się przyrządzać posiłki w zgodzie z rytmami Natury i naszego ciała
– poznamy makrobiotyczne zasady gotowania i komponowania dań
– wspólnie przygotujemy posiłek z lokalnych, sezonowych ekologicznych składników
– odżywimy i zregenerujemy ciała gotowanymi na żywym ogniu wegańskimi potrawami

Podążając mapą 5Rytmów® pozwalając ciału na swobodny ruch, stajemy się bardziej świadomi tego kim jesteśmy, co czujemy, jakie sygnały wysyłamy w świat i co przyciągamy.
Lądujemy w sobie otwierając się na siebie i na innych. Akceptując i przyjmując wszystko co jest, dajemy sobie szansę na uwolnienie tego co nie służy.
Nie musisz umieć tańczyć. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie, jedyne co jest potrzebne to czujące ciało, które oddycha, bijące serce i poszukujący otwarty umysł. Ważna jest Twoja ciekawość i chęć poruszania się.

Gyrokinesis® to unikalna metoda pracy z ciałem stworzona przez Juliu Horvath.
Łączy ze sobą świadomość oddechu, podstawowe zasady jogi, gimnastyki, pływania, tańca, tai-chi. Metoda polega na skrętach, rotacjach i skłonach oraz powtórzeniach łączonych z odpowiednim oddechem – mobilizując kręgosłup i miednicę do płynnego, wielowymiarowego spiralnego ruchu. Ćwiczenia wykonywane są na siedząco, stojąco i leżąco wzmacniając łańcuch mięśni wokół kręgosłupa wydłużając, uelastyczniając i wzmacniając go.
Gyrokinesis® stymuluje cały system nerwowy, wzmacnia system odpornościowy, uaktywnia i dotlenia wewnętrzne organy, przebudza zmysły. Jest to oryginalna i unikalna metoda, która koordynuje ruch, oddech i skupienie psychiczne.
Doświadczyć można niesamowitej płynności i lekkości, które możemy wnieść w życie codzienne.

Prowadzące:
Beata Eckert –  jest nauczycielką pracy z ciałem metodą 5Rytmów®Gyrokinesis® i Gyrotonic®. Prowadzi warsztaty w kraju i za granicą. Od wielu lat pogłębia różne techniki uzdrawiania, improwizacji ruchowej tańca i medytacji. Jest masażystką oraz instruktorem Improwizacji Tańca, Symboliki Ciała i Eksperymentalnego Teatru Tańca. W życiu codziennym korzysta z mądrości medycyny chińskiej. Bierze udział w różnego rodzaju projektach artystycznych. Więcej: www.strefarytmow.pl

Ola Kos – Kocham moje proste, naturalne życie w zgodzie z cyklami Natury. Założyłam i prowadzę Centrum Makrobiotyczne Akama https://akama.pl/o-akama, od wielu lat organizuję warsztaty, wykłady i spotkania w Polsce i za granicą, podczas których dzielę się doświadczeniem i wiedzą z zakresu makrobiotyki, ajurwedy i TCM. Jestem także nauczycielką jogi oraz od dwóch lat prowadzę kręgi z gimnastyką słowiańską dla kobiet.
Więcej: https://akama.pl/o-akama

Zapisy – olakosakama@gmail.com lub 516241150

Miejsce: Centrum Makrobiotyczne Akama  Mazańcowice koło Bielska – Białej


Termin
21-23 października 2022


Mapa niedostępna